کریمی، مدیرعامل شرکت سرو در همایش بومی سازی کاتالیست: عزمی بزرگ برای تحول‏ی آفرینی

متن سخنرانی مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو در همایش بومی سازی کاتالیست:

 

در شرایطی که تحریم ما را از شرکت‏ های بزرگ دنیا که سهم بسزایی در بالندگی صنعت پتروشیمی دنیا داشته ‏اند و فناوری‏ های روزآمد و محصولات این حوزه دور ساخته است، تلاش ما بر این است که این همایش با روندی علمی و فناورانه و تخصصی پیش برود.

خوشبختانه به فضل الهی توانستیم در مسیر رشد و پیشرفت موفق باشیم و به نقطۀ بالندگی برسیم و در مسیر شرکت‏ های بزرگ دنیا قرار بگیریم؛ چرا که این شرکت فرزند این کشور است و افتخار آن نیز برای این کشور است.

با هدف خودکفایی و توسعه ‏یافتگی کشور و با تلاش در مسیر توسعۀ فناوری‏ های کاتالیست و نهادینه کردن صنعت کاتالیست در کشور، سعی بر این داشتیم که کشور را در مسیر توسعۀ فناوری‏ های این حوزه پیش ببریم.

۵۵۰ نیروی انسانی شاغل در این مجموعه و ۴۰ دانشمند فعال و متخصص در نفت و گاز سرو و تمامی فعالان این شرکت، عزمشان بر این بوده است که در شرایط تحریم و فضای پر از مشکل و محدودیت برای کسب و کار فناورانه و نوآورانه، به تولید و حرکت در مسیر بهبود اقتصاد ادامه دهند. در فضا و شرایطی که بخش عمدۀ تحریم‏ ها، داخلی است و بسیاری تلاش دارند این توانمندی به واقعیت نرسد، با تلاش، کار و صداقتمان کوشیدیم که محصولی باکیفیت و کارآمد عرضه کنیم.

قدردان حمایت‏ های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت‏ های پتروشیمی و فعالان این حوزه هستیم و فراموش نمی‏ کنیم در شرایطی که محدودیت‏ های بسیاری وجود داشت، پتروشیمی‏ هایی مانند شیراز، رازی، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان دست ما را گرفتند، تا حدی که اقتصاد مقاومتی را در حوزۀ کاتالیست می‏‏ توان تعریف کرد که با عقلانیت و به دور از هیجان کاذب انجام شد و امیدواریم این اعتماد و اطمینان ادامه داشته باشد.

مشتری‏ مداری و حمایت از استقرار و استمرار فعالیتِ صنایع مهم‏ترین رسالت شرکت دانش ‏بنیان نفت و گاز سرو است و نفوذ در بازار و معرفی محصولات به مشتری جزو راهبردهای این شرکت است و گام بعدی تنوع ‏بخشی، توسعۀ سبد کالا، افزایش ظرفیت و رسوخ در بازارهای جهانی است.

کشور ایران با داشتن ۱۶.۲ درصد از کل منابع گاز طبیعی جهان تنها ۶ درصد گاز طبیعی جهان را تولید می‏ کند که به میزان ۲۴۴ میلیارد مترمکعب است.

۶۹ هزار لیتر کاتالیست و افزایش تولید۱۸۰۰ تن طی سال از راهبردهای این شرکت است و تولید و ارسال ۱۹۵۰ تن به مجتمع ‏های فولادی و ۱۸۵۰ تن به دوازده مجتمع پتروشیمی پالایشگاهی و ۵۰۰۰ تن تولید سالانه از چشم‏ اندازهای این شرکت برای خودکفایی و توانمندی است. تلاشمان بر این است که با حفاظت محیط‏ زیست آب موردنیاز برای تولید کاتالیست با استفاده از روش‏ های فناورانه کاهش پیدا کند.

با تحقق تولید بیش از ۳۲۰۰ تن و صادرات بیش از ۱.۲ میلیون یورو در سال جاری، به‏ طور کلی در طول فعالیت شرکت نفت و گاز سرو جلوی خروج ۱۵۰ میلیون یورو ارز گرفته شده است. که امیدواریم به‏ عنوان یک ایرانی صادق و توانمند بتوانیم نیاز و دغدغۀ کشور در حوزۀ کاتالیست را که یکی از محصولات کاربردی در این حوزه است، تأمین کنیم و همچنین با رسیدن به سهم ۸۵ درصدی از بازارهای داخلی و سهم ۵ تا ۸ درصدی از بازارهای بین‏ المللی زمینۀ توسعه و پیشرفت کشور را در کنار برترین‏ های جهان محقق کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *